Niedrogie noclegi w centrum Zakopanego

Wraz z bratem bardzo lubimy chodzić po górach. Nie jesteśmy alpinistami, po prostu uwielbiamy górskie powietrze i długie spacery po górach. Najczęściej wybieramy te polskie, ale odwiedziliśmy również Alpy. Lubimy tam jeździć na narty zimą. Tamtejsza infrastruktura jest do tego wprost idealna.

W Zakopanem łatwo o niedrogie noclegi w centrum

noclegi w Zakopanem w centrum tanioCo roku staramy się spędzić w górach chociaż tydzień. Tamtejsze powietrze bardzo pomaga mi na moje częste infekcje układu oddechowego. Zawsze wybieramy się na spacer na Morskie Oko. Kilkakrotnie byliśmy również na Giewoncie. Wejście na samą górę zajmuje trochę czasu, ale warto to zrobić dla rozciągających się z góry widoków. Noclegi zawsze staramy się zamówić wcześniej. W sezonie zjeżdża tam wielu turystów i miejsca noclegowe są bardzo obłożone. Noclegi w Zakopanem w centrum tanio można łatwo znaleźć. Wystarczy zacząć się za nimi rozglądać odpowiednio wcześniej, jeszcze zanim zacznie się sezon. My od kilku lat jeździliśmy do zaprzyjaźnionych górali, którzy prowadzili niewielki pensjonat. Był utrzymany w regionalnym, górskim klimacie. W recepcji leżała skóra dzika i można było ogrzać się zimą przy ognisku. Jest w nim kilkanaście pokoi. Wszystkie mają prywatną łazienkę i wygodne łóżka. Po wędrówkach górskich można śmiało wziąć gorącą kąpiel i położyć się spać. Zawsze mam pewność, że wstanę wypoczęty. Gospodyni zawsze sama przygotowuje śniadanie dla gości. Najczęściej jest to jajecznica na boczku i świeży, pieczony przez nią, chleb.

Po wyjeździe w góry zawsze wracam zrelaksowany. Pobyt tam dobrze działa na stres spowodowany moją odpowiedzialną pracą. Swoją miłością do gór zaraziłem również żonę. Teraz jeździmy tam również z naszą kilkuletnia córką. Jest bardzo dumna z tego, że na Morskie Oko nie jedzie bryczką.