Niedroga kasa fiskalna

W każdej działalności konieczne jest rozliczanie się z uzyskiwanych przychodów i rozchodów przed Urzędem Skarbowym. Jedyna różnica może polegać na formie rejestrowania sprzedaży, w zależności od rodzaju działalności.

Która firma musi się rozliczać przez kasę?

tania kasa fiskalna onlineJedną z najbardziej popularnych działalności jest firma handlowa, która musi rejestrować swoją sprzedaż na kasie fiskalnej. O tym obowiązku mówi stosowna ustawa, zgodnie z którą każda firma handlowa i usługowa musi rejestrować swoją dzienną sprzedaż za pośrednictwem wybranego urządzenia fiskalnego. Z tego obowiązku wyłączone są przedsiębiorcy, którzy prowadzą wyłącznie sprzedaż internetową i przyjmują przelewy jako formę zapłaty, a także firmy, które osiągają niewielkie dochody roczne, rzędu dwudziestu tysięcy złotych. W pozostałych przypadkach przedsiębiorcy muszą mieć kasę lub drukarkę fiskalną, najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. W sprzedaży dostępna jest klasyczna kasa, którą posiada nawet siedemdziesiąt procent przedsiębiorców oraz tania kasa fiskalna online, która jest przeznaczona dla określonych rodzajów działalności. Kasę w wersji online musi posiadać na pewno firma działającą w branży gastronomicznej, salon kosmetyczny, zakład fryzjerski, warsztat samochodowy czy kancelaria prawnicza. Jest to model kasy, który posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z CRK w celu przesyłania dobowych raportów fiskalnych. Ponadto działają one identycznie jak pozostaje modele.

Zakup kasy fiskalnej może być sporym obciążeniem dla niejedbej firmy, dlatego te, które kupują swoje pierwsze urządzenie rejestrujące sprzedaż, mogą liczyć na dofinansowanie  w wysokości do siedmiuset złotych. To z pewnością odczuwalna pomoc, gdyż najtańsze modele kosztują około tysiące złotych.