Naturalna henna do włosów

 

Farbowanie włosów to dość inwazyjny zabieg, a szczególnie kiedy rozjaśniamy włosy ponieważ potrzebna jest wtedy woda utleniona o dużym stężeniu. Mniej szkodliwe dla kosmków jest koloryzowanie włosów na podobne, albo ciemniejsze odcienie, bo nie ingerujemy tak bardzo w naturalny pigment. 

Czy można stosować hennę do blond włosów?

henna do włosów blondJeżeli posiadamy odpowiednie umiejętności, to zabieg farbowania włosów możemy samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy zakupić gotowy do wymieszania produkt w drogerii, albo sklepie kosmetycznym i postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Jeżeli nie czujemy się na tyle pewnie, lub wolimy to zadanie powierzyć profesjonaliście, to najlepiej się udać do polecanego salonu fryzjerskiego. Poza ogólnie dostępnymi farbami z amoniakiem, dostaniemy naturalne farby oparte na naturalnych składnikach. Henna do włosów blond, to farba, która delikatnie podkreśla nasz naturalny, jasny odcień włosów i może go rozjaśnić, lub przyciemnić jedynie o jednej ton. Henna jest delikatną koloryzacją, która nie niszczy włosów, ale też nie daje możliwości na znaczną zmianę koloru. Posiada w swoim składzie naturalne substancje odżywcze, które pielęgnują włosy podczas zabiegu i pozostawiają je miękkie i gładkie. Taka farbą nie zmienimy włosów blond w kruczo czarne, a jedynie subtelnie podkreślimy. Naturalna henna jest zrobiona ze sproszkowanych liści i łodyg, które po wymieszaniu z wodą tworzą trwałą konsystencję, którą się nakłada na umyte wcześniej włosy i po określonym czasie spłukuje.

Kobiety lubiące wyglądać naturalnie najczęściej sięgają po hennę, bo nie chcą sobie niszczyć włosów. Każde kolejne użycie farby z amoniakiem, powoduje, że włosy stają się sztywne i matowe, a naturalna farba nam je wygładza, oraz nawilża,bo nie posiada substancji chemicznych.