Najlepsze odkurzacze basenowe

 

Coraz częściej w polskich ogrodach można zobaczyć baseny, dmuchane lub też na stelażu. Jednak te baseny często są w dość złym stanie. Wszystko dlatego, że bardziej skupiamy się na tym, by zakupić sam basen, niż by utrzymać go w dobrym stanie. A by tak się stało, musimy zainwestować w kilka narzędzi i oczywiście poświęcić temu trochę czasu. Przydadzą nam się w tym celu odkurzacze basenowe i inne narzędzia.

Kilka słów o odkurzaczach basenowych

automatyczne odkurzacze basenoweKiedyś nasze baseny trzeba było czyścić wyłącznie ręcznie, najczęściej za pomocą zwykłego sitka basenowego. By wyczyścić dno, trzeba było wypuszczać wodę, czyścić basen i wlewać ponownie czystą wodę. Jak można się domyślić, było to bardzo męczące i pracochłonne, a do tego niezbyt ekologiczne z uwagi na marnowanie wody. Dziś na szczęście istnieją sposoby przedłużenia zdatności wody do użytku. Możemy użyć środków, które zapobiegną powstawaniu glonów, które rozwijają się w bardzo szybkim tempie i sprawiają, że woda bardzo szybko nadaje się do wymiany. Jednym z podstawowych środków jest oczywiście chlor, którego używa się na pływalniach, a który ma dość specyficzny zapach. Jeśli mamy większy basen dobrym rozwiązaniem będą również automatyczne odkurzacze basenowe. Zakup takiego odkurzacza może nie jest zbyt opłacalny w przypadku basenów na stelażu, jednak świetnie sprawdzi się w przypadku większych basenów wkopanych w ziemię. Naprawdę pomaga zaoszczędzić sporo pracy.

Naprawdę można utrzymać nasze baseny w dobrym stanie, trzeba jednak trochę się tematem zainteresować i zakupić odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam życie. Są to nie tylko środki czystości, takie jak chlor, lecz chociażby wspomniane już automatyczne odkurzacze basenowe, które są świetnym rozwiązaniem. Taki odkurzacz powinien posiadać każdy.