Najlepsze metody odkomarzania ogrodu

 

W okresie wiosennym i letnim wolny czas spędza się bardzo często w ogrodzie. Jednak nie zawsze pobyt w ogrodzie oznacza przyjemny relaks – zwłaszcza gdy towarzyszą nam komary. W niektórych regionach kraju jest ich szczególnie dużo. Komary uwielbiają środowisko wilgotne, więc najwięcej będzie ich w miejscach znajdujących się w okolicach rzek, jezior, stawów, oczek wodnych.

Odkomarzanie metodą oprysku i zamgławiania

fachowe zwalczanie komarówWiele osób stara się zwalczyć komary domowymi sposobami. Stosują oni specjalne świece, sadzą rośliny, które mają odstraszać komary. Być może niektóre z tych metod działają, ale na pewno nie sprawią, że wszystkie komary znikną z ogrodu. Na szczęście można liczyć na profesjonalną pomoc firm, które na co dzień zajmują się zwalczaniem owadów. W ofercie takich firm znajduje się również odkomarzanie. Takie fachowe zwalczanie komarów może zostać przeprowadzone za pomocą dwóch metod. Każda z tych metod ma za zadanie wyeliminować komary z danego terenu i prowadzi do zabicia form dorosłych, a do tego przerwania cyklu rozmnażania komarów (a rozmnażają się naprawdę w zawrotnym tempie, zwłaszcza przy zbiornikach wodnych). Jedną z metod odkomarzania ogrodów jest metoda naziemna z opryskiwaczy. Stosuje się specjalne opryskiwacze spalinowe. Z nich wydostaje się mgła zimnokropelkowa. Metoda ta cieszy się dużą popularnością, a do tego jest naprawdę skuteczna. Innym sposobem na pozbycie się komarów z ogrodu jest metoda zamgławiania.

W tej metodzie wytwarzana jest drobna mgła, która powstaje ze środka zwalczającego komary. Zaletą zamgławiania jest to, że mgła dociera w najdrobniejsze szczeliny i wszelkie zakamarki, przez co komary nie mają się gdzie ukryć. Ich formy dorosłe zostają zniszczone. We mgle występuje także specjalny nośnik olejowy, który zapewnia jeszcze większą skuteczność.