Komplet biżuterii ślubnej

 

Ślub to niezwykły dzień, w którym każda panna młoda marzy o tym, by poczuć się jak księżniczka. Poszukiwania idealnej sukni na tą specjalną okazję często rozpoczynają się już wiele miesięcy wcześniej. Wybór biżuterii  zazwyczaj nie wzbudza aż takich emocji, a przecież jest ona niezbędnym dopełnieniem całości.

Gdzie można kupić komplety biżuterii ślubnej?

komplet biżuterii ślubnejOczywiście pierwszym wyborem są salony złotnicze i jubilerskie. Praktycznie każdy z nich ma w swojej ofercie produkty ślubne. Często gotowy komplet biżuterii ślubnej można kupić w tym samym salonie co suknię ślubną. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że można od razu dobrać całość stylizacji. Do wyboru mamy także sklepy internetowe, dzięki którym można spokojnie zastanowić się nad wyborem nie wychodząc z domu. Zazwyczaj komplet składa się z naszyjnika, bransoletki i kolczyków. Bez problemu znajdziemy także bardziej rozbudowane zestawy, zawierające opaski, diademy, spinki czy pierścionki. Popularne są wszelkiego rodzaju kryształki czy białe złoto, które wyglądają bardzo subtelnie i delikatnie. Wielu producentów ma w swojej ofercie także perły, te jednak są niechętnie wybierane przez panny młode ze względu na stary przesad jakoby miały one w dniu ślubu przynosić pecha. Piękną, ale niestety coraz rzadziej spotykaną tradycją jest przekazywanie biżuterii ślubnej z pokolenia na pokolenie przez matkę albo babkę panny młodej, która miała ja na sobie podczas własnego ślubu.

Wybór odpowiedniego kompletu ślubnej biżuterii to bardzo ważna sprawa, której nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, żeby dobrać ją nie tylko do urody przyszłej panny młodej, ale także do sukni. Przede wszystkim zwróćmy uwagę aby wybrana biżuteria pasowała do faktury i dekoracji oraz dekoltu naszej kreacji.