Jakich pozwoleń potrzeba do budowy fotowoltaiki?

Będąc inwestorem możemy zastanawiać się, jakiego rodzaju inwestycję zrealizować, żeby przynosiła ona nam duży dochód, a także mogła szybko i skutecznie poprawić los naszej planety. Odpowiedź jest prostsza niż może nam się wydawać i leży całkiem blisko nas. Są to farmy fotowoltaiczne, w które coraz więcej osób decyduje się inwestować.

Farma fotowoltaiczna wymaga odpowiednich pozwoleń z urzędów

pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznejNiezwykle ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie do realizacji takiej inwestycji. Gdy będziemy już posiadali odpowiedni grunt pod realizację, nie możemy jeszcze zacząć budowy. Najpierw musimy wyposażyć się w odpowiednie plany budowlane oraz konstrukcyjne, gdyż z nimi będziemy musieli udać się do odpowiedniego urzędu, który wyda nam zezwolenie na budowę. Będzie to miało miejsce w sytuacji, gdy plan zagospodarowania przestrzennego nie zakłada, że w tym miejscu nie może powstać elektrownia słoneczna. W takiej sytuacji będziemy musieli starać się o zmianę planu, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Gdy już uzyskamy niezbędne zezwolenie, na jego podstawie będziemy mogli rozpocząć budowę. Najlepiej będzie zrobić to, zaczynając od ogrodzenia całego terenu, który chcemy oddać pod farmę fotowoltaiczną. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie zabezpieczyć się przed intruzami. Obecnie pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej uzyskać możemy bez większych problemów.

Musimy jednak pamiętać o tym, że takie pozwolenie zostanie nam wydane tylko wtedy, gdy nie będzie żadnych przeciwwskazań do budowy na danym terenie farmy fotowoltaicznej. Musimy liczyć się też z koniecznością wybudowania dodatkowych słupów energetycznych, jeżeli nie ma w bezpośredniej okolicy stacji przesyłu energii elektrycznej obsługiwanej przez naszego operatora, który kupi od nas energię.