Jak wygląda skuter elektryczny?

 

Na rynku mamy spory wybór pojazdów dla osób niepełnosprawnych. Najpopularniejszymi z nich są skutery elektryczne, które znaleźć można w bardzo różnych wersjach. Zróżnicowane są także ich ceny, które zależne są od stopnia zaawansowania technologicznego danego pojazdu.

Ile kosztują elektryczne skutery dla inwalidów?

skuter elektryczny inwalidzkiPojazdy, o których mowa muszą być nie tylko solidne i komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne. Bowiem osoba niepełnosprawna nie może być narażona na wypadnięcie z pojazdu, ani inne, nieprzewidziane wypadki. W skuterach przeciwdziała temu duże i głębokie siedzisko z pasami bezpieczeństwa równie mocnymi, jak te znane z samochodów. Dzięki ich konstrukcji nawet mocno odchylenie do boku lub nagła utrata przytomności nie spowodują, że osoba kierująca wypadnie z pojazdu lub upadnie razem z nim. Skuter elektryczny inwalidzki jest też niezawodny, głównie z uwagi na bardzo dobrej jakości, mocny napęd. Bowiem koła napędzane są osobnymi akumulatorami, dzięki czemu generowana moc jest jeszcze większa. Koszt skuterów inwalidzkich zaczyna się od trzech-czterech tysięcy, a kończy na kilkunastu tysiącach. Jednak warto zauważyć, że nie wszyscy klienci kupują nowe skutery, albowiem wiele sklepów prowadzi sprzedaż używanych, które z reguły są w bardzo dobrym stanie. Ich koszt jest oczywiście dużo niższy, co dla osób z niedużym budżetem na pewno będzie miłym zaskoczeniem. Skutery elektryczne mogą przebyć odległość co najmniej czterdziestu kilometrów na jednym ładowaniu.

Skuter inwalidzki jest dla osoby niepełnosprawnej sposobem na większą samodzielność i możliwością spędzania czasu poza domem bez konieczności bycia zależnym w tej kwestii od innych. Dzięki skuterowi łatwe stanie się zrobienie codziennych sprawunków, czy też odwiedziny u przyjaciół.