Jak wybrać dobry kask?

Żaden szanujący się motocyklista nie wybierze się w drogę bez odpowiedniego kasku. To nie tylko element wyposażenia, ale przede wszystkim rzecz, która dba o bezpieczeństwo. Na kasku nie warto oszczędzać, ale należy także zastanowić się, czy za daną cenę otrzymamy to, co najlepsze.  

Jak wybrać kask?

bezpieczne kaski LS2Jak więc przeprowadzić wybór dobrego kasku? Po pierwsze: bezpieczeństwo. Kask musi być bardzo trwały i zapewniać maksimum ochrony w razie wypadku. Aby poznać najlepsze kaski w tej kategorii, należy zwrócić uwagę na testy. Wśród nich najważniejszy są testy SHARP. Poszczególne modele są testowane, a następnie otrzymują ocenę. Maksymalna, czyli 5 gwiazdek, oznacza, że kask jest bardzo bezpieczny. Procedura sprawdzania kasków jest bardzo dokładna, więc jeśli specjaliści SHARP uznali np. za bezpieczne kaski LS2, to rzeczywiście są one bezpieczne. Sprawdzenie wyników testów to jeden z pierwszych kroków do wyboru idealnego kasku. Równie ważne są chociażby: poziom hałasu, komfort noszenia czy wentylacja. Nasz kask może mieć bardzo wysoką odporność na uderzenia, ale musi mieć także inne zalety. Zbyt duży poziom hałasu uczyni jazdę nieznośną, a słaba wentylacja sprawi, że w kasku będzie nam trudno oddychać. Co więcej, powinien on być wygodny – a ciężko przewidzieć, jak kask będzie leżał akurat na naszej głowie, dlatego też przed zakupem warto go przymierzyć. Pamiętajmy, że ważna jest także areodynamika. Kask musi dobrze sprawdzać się na drodze, również na dłuższych dystansach. 

Przy zakupie kasku musimy pamiętać o wszystkich wymienionych wyżej aspektach. Dokładnie sprawdźmy nasz wybór, poszukajmy opinii w Internecie, przejrzyjmy fora. Dodatkowo sprawdźmy także wszelkiego rodzaju testy i porównania. Dzięki temu istnieje bardzo duża szansa, że wybrany kask będzie idealny.