Jak używać opasek zaciskowych?

W obecnych czasach, wykonywanie prac związanych z instalacją kanalizacyjną jest znacznie prostsze, niezależnie czy mówimy o remoncie, czy też przebudowie takiej instalacji. Dzięki akcesoriom montażowym, łączenie ze sobą dwóch odcinków takiej instalacji przebiega znacznie sprawniej. Ważne jednak, by wybrane przez nas akcesoria, były jak najwyższej jakości.

Zastosowanie obejm zaciskowych

obejmy ze stali nierdzewnejZapewne każdy z nas zauważył, że w obecnych czasach remont kanalizacji czy instalacji wodociągowej jest znacznie szybszy, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jest to możliwe dzięki rozpowszechnieniu się wygodnych w użyciu akcesoriów montażowych, takich jak obejmy ze stali nierdzewnej. Tego typu akcesoria umożliwiają bardzo szybkie łączenie ze sobą dwóch różnych końców instalacji, w przypadku gdy na przykład istnieje konieczność wymieniania jakiegoś jej odcinka czy też dołączenia kolejnego. Zaletą takich obejm jest fakt, ze można je stosować bez użycia jakiś dodatkowych, skomplikowanych w użyciu narzędzi. Obejmę taka wystarczy zamontować na dwóch końcach rur, a następnie ją zacisnąć, aby w ten sposób uzyskać stabilne i szczelne połączenie. Wnętrze obejmy stanowi wykonana z gumy technicznej uszczelka, dzięki której utworzone połączenie jest w pełni szczelne. Zewnętrzna część obejmy jest zaś stworzona ze stali nierdzewnej, odporne na korozję, dzięki czemu tak utworzone odcinki instalacji nie stają się  jej najsłabszym punktem. Krawędzie obejm są zaokrąglone, wiec nie uszkodzą ona powierzchni łączonych rur czy też węży.

W obecnych czasach mamy dostęp do wielu przydatnych akcesoriów montażowych. Dzięki nim, prace naprawcze na przykład kanalizacji, mogą przebiegać znacznie szybciej. Zaletą tych akcesoriów jest ich proste użycie oraz bardzo wysoka wytrzymałość, w tym na korozję.