Ile kosztuje deratyzacja?

Walka ze szczurami nie jest prostym, ale koniecznym zadaniem, albowiem jeżeli nie eliminowalibyśmy sukcesywnie tych gryzoni, wkrótce byłoby ich na ulicach znacznie więcej niż ludzi. Problemem jest też fakt, że są one nosicielami wielu groźnych chorób.

Niedroga deratyzacja w Krakowie

deratyzacja krakówSzczury są na Ziemi znacznie dłużej od nas, a ten czas posłużył im do lepszej adaptacji oraz wytworzenia niezwykle mocnego systemu autoimmunoligicznemu. Dzięki temu szczury są bardzo odporne i rzadko chorują. Natomiast, z racji środowisk, w jakich żyją, często spotykają się z bakteriami, wirusami, pasożytami i patogenami, których stają się nosicielami. Zatem każdy kontakt z nimi jest niebezpieczny, a pokąsanie lub podrapanie przez zakażonego osobnika, może mieć naprawdę przykre konsekwencje. Jednak, żeby się zarazić, niekoniecznie trzeba wejść w bezpośredni kontakt z gryzoniem. Równie dobrze możemy dotknąć kosza na śmieci, czy dowolnej rzeczy w piwnicy, po której chodził zakażony szczur, albowiem patogeny są w ich odchodach (te z kolei na łapach) i wydzielinach gruczołów. Dlatego odszczurzanie jest konieczne, zwłaszcza, jeśli wiemy, że szczury mieszkają w naszej piwnicy lub okolicy domu. Jeżeli interesuje nas sprawna i skuteczna deratyzacja Kraków jest miejscem, gdzie znajdziemy zaprawione w bojach firmy odszczurzające. W większości przypadków są czynne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając dni ustawowo wolnych. Koszt usług deratyzacyjnych waha się średnio od 100 do 200 złotych.

Deratyzacja jest zabiegiem koniecznym i w zakres nie wchodzi tylko eksterminacja gryzoni, ale także usuwanie martwych osobników i działania profilaktyczne. Może nam się wydawać, że taka usługa do niczego nam się przyda, ale tak myślą wszyscy. Do czasu, gdy staną oko w oko z zagrożeniem.