Duży wybór filtrów kartonowych na rynku

Chodząc po sklepach często nie zdajemy sobie sprawy jak długą drogę muszą przejść przedmioty, zanim trafią na witryny sklepowe. Wszelkiego rodzaju meble, czy chociażby auta składają się z elementów, które należy wcześniej przygotować przed ostatecznym montażem.

Dobre filtry to zapewnienie bezpiecznej pracy

filtr kartonowyRóżnego rodzaju części metalowe, drewniane czy plastikowe wymagają odpowiedniego przygotowania do montażu. W tym celu, między innymi, należy pokryć je farbą, która właściwie dobrana nada mu piękny wygląd oraz zapewni długi okres użytkowania. Tego rodzaju prace odbywają się w lakierniach lub kabinach natryskowych. Malarze czy lakiernicy ubierają się w specjalistyczne stroje, które zakrywają szczelnie części ciała, a twarz chroniona jest maską lub maseczką wraz z okularami. Dodatkowym wymaganym środkiem bezpieczeństwa jest filtr kartonowy, który montowany jest na tzw. ścianie lakiernicze. Malowanie odbywa się na ww. ścianie, a filtr pochłania elementy farby lub lakieru, co zapobiega ich rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu. Jego zamontowanie jest bardzo ważne, ponieważ zapobiega on przede wszystkim samoczynnemu zapłonowi. Ponadto często firmy montują do ww. ściany wentylację, aby szybciej wysuszyć malowany element, a dzięki zastosowanemu filtrowi ten czas znacznie się skraca. Ważną zaletą tego filtra jest jego prostota w: montażu, demontażu oraz utylizacji, ponieważ jest to produkt ekologiczny (produkowany w 100% z papieru makulaturowego).

Żywotność filtru kartonowego potrafi być aż pięciokrotnie dłuższa niż pozostałych filtrów.Produkowany jest on w wymiarach pozwalających na bezpośredni montaż do ściany lakierniczej. Przeciętny koszt to ok. 100 zł brutto. Wystrzegajmy się podróbek i wymagajmy przy zakupie certyfikatów jakości, które zapewnią ludziom bezpieczną pracę.