Bezproblemowe czyszczenie silosu

 

Silosy są konstrukcjami niezwykle dużymi. Ich wysokość to często kilkanaście, a nawet kilkanaście metrów. W związku z tym czyszczenie ich może stanowić naprawdę spory problem. Dlatego właśnie w przypadku mojego gospodarstwa, długo szukałam odpowiedniej firmy, która podjęłaby się zapewnienia odpowiedniego stanu sanitarnego moich silosów.

Solidnie wyczyszczone silosy

czyszczenie silosówJak się okazuje, czyszczenie silosów jest kwalifikowane, jako prace wysokościowe, w związku z czym zajmować się tym mogą tylko i wyłącznie wykwalifikowane osoby. Na szczęście udało mi się znaleźć firmę oferującą tego typu usługi. Firma ta zajmuje się zarówno samym czyszczeniem silosów, jak i ich dezynfekcją. Usługa czyszczenia silosów polega zarówno na umyciu ich z zewnątrz, jak i dokładnym wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu ich wnętrza, tak aby wszelkiego rodzaju zboża, czy też pasze mogły być przechowywane w warunkach sterylnych. Czyszczenie silosów jest również dostosowane do potrzeb klientów. Przede wszystkim różnica w poszczególnych usługach jest zależna od przeznaczenia silosów. Inne substancje czynne zostaną użyte w przypadku, gdy w silosie mają znajdować się pasze, inne w przypadku silosów należących do dostawców, bądź producentów z przemysłu spożywczego a jeszcze inne zostaną zastosowane przy silosach browarniczych. Dlatego właśnie można na tę usługę zdecydować się bez obaw, ponieważ z pewnością zostaną dobrane odpowiednie środki.

Czyszczenie silosów może być zadaniem bardzo problematycznym. Ja bardzo długo szukałam odpowiedniej firmy, która mogłaby się tym zająć i bardzo się cieszę, że poszukiwania zakończyły się sukcesem. Przede wszystkim firma ta dostosowuje usługę, czyli środki użyte do czyszczenia i dezynfekcji silosów, do tego co ma być w silosie przechowywane.