Urządzając mieszkanie poszukujemy rozwiązań, które sprawdzają się i w małych, i w dużych powierzchniach, a także staną się najbardziej niewidoczne jak jest to możliwe i będą idealnie komponować się z całym wyposażeniem. Teraz zwykłe grzejniki, które zabierały sporą część ściany w pomieszczeniach przechodzą do historii – czas na ich kanałowy odpowiednik.
Niewidoczne grzejniki umieszczane w podłogach
Grzejniki kanałowe są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w obiektach publicznych czy biurach, ale i na posesjach prywatnych. Ludzie, którzy chcą posiadać minimalistyczne wnętrza chętnie się na nie decydują, gdyż montuje się je w podłodze lub nad nią i dzięki temu nie zabierają one w ogóle miejsca. Montuje się je zwykle wzdłuż okien i drzwi tarasowych oraz wzdłuż pozostałych przeszklonych fragmentów mieszkań. Grzejnik kanałowy zawiera element grzejny, który może stanowić wymiennik ciepła i jest on wykonany z miedzi lub aluminium. Cały grzejnik składa się z takiego wymiennika, wanny, w której jest on umieszczany oraz z kratki, którą widać na powierzchni. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowy wentylator, dzięki któremu można osiągnąć lepszą wydajność i szybciej dostarczyć potrzebne ciepło. Pracuje on bardzo cicho i szybko dostarcza ogrzewanie do wnętrza – zapewnia dzięki temu wysoki komfort użytkowania. Oprócz tego, że taki grzejnik jest urządzeniem bardzo oszczędnym i pozwalającym zapewnić więcej miejsca na niewielkich przestrzeniach, to jego zaletą jest fakt, że pozwala on uniknąć parowania się szyb okiennych i drzwi balkonowych w pokojach, w których się znajduje.
Grzejnik z typu tych kanałowych może stanowić dobrą dekorację wnętrza, ale w szczególności musi zapewnić odpowiednie ogrzanie całej powierzchni. Sprawdza się on w nowoczesnym budownictwie oraz w mieszkaniach o niewielkim metrażu, gdyż nie zajmuje zupełnie miejsca i nie oszpeca stylowych wnętrz.