Kiedyś, żeby wybudować hale musieliśmy przygotować całą konstrukcję budowy na miejscu i takie rozwiązanie było bardzo czasochłonne. Przez to obniżyła się atrakcyjność i opłacalność budowy takiej hali i dlatego zdecydowano się na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest technologia hal modułowych. W ten sposób w znacznie krótszym czasie możemy postawić bardzo dużą halę do przemysłu.
Od czego zaczyna się budowę hali?
Na początek należy wylać odpowiednie fundamenty, a następnie zamocować najważniejsze elementy szkieletu konstrukcji hali. Wysokie stalowe filary, które montowane są w fundamentach będą połączone ze sobą odpowiednimi elementami przy dachu. Następnie do takiej konstrukcji łączy się gotowe panele, które będą dachem oraz ścianami budynku. Z gotowych konstrukcji stalowych bardzo szybko stawiana jest nawet bardzo duża hala – Gdynia jest miejscowością, gdzie hale modułowe służą jako magazyny oraz fabryki, a także wielkopowierzchniowe sklepy. Największymi zaletami hali modułowej jest przede wszystkim na jej uniwersalność oraz bardzo szybka budowa, a także niewielki koszt w porównaniu do zwykłej konstrukcji z betonu. Dodatkowo hala zbudowana z modułów charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na różne warunki atmosferyczne. Hale modułowe najczęściej wykonywane są na zamówienie klienta i produkowane na miejscu w zakładzie. Następnie wszystkie części po kolei w odpowiednich odstępach czasu dostarczane są na plac budowy, gdzie następuje połączenie wszystkich konstrukcji i w ten sposób w bardzo krótkim czasie mamy postawioną halę.
Dodatkowo bardzo ważną korzyścią przy budowaniu modułowej jest to, że w każdym momencie możemy dodatkowo dostawić kolejne moduły do istniejącej już konstrukcji. W ten sposób bez problemu możemy rozbudować hale o kolejne pomieszczenia, gdy nasz biznes się rozwijaj, gdy potrzebujemy więcej miejsca do składowania różnych materiałów oraz maszyn czy urządzeń.