Zatrudnienie informatyka na staż

W firmie brakowało mi ludzi do pracy i dlatego postanowiłem zatrudnić kogoś nowego. Często przyjmowałem młodych ludzi na staż, ponieważ było to dla mnie opłacalne rozwiązanie. Każdy na tym korzystał, ponieważ stażysta zdobywał dzięki temu doświadczenie zawodowe, które było ważne. 

Docenienie zdolnego informatyka na stażu 

informatyk - szczecinW zeszłym miesiącu przyjąłem na staż informatyka, który był potrzebny w mojej firmie. Świetnie trafiłem, ponieważ pojawił się u mnie chłopak, który znał się na swojej robocie i już pierwszego dnia pokazał na co było go stać. Po dwóch miesiącach już wiedziałem, że zatrudnię go na stałe, ponieważ potrzebny był mi na stałe taki właśnie informatyk – Szczecin był miejscem, gdzie działała moja firma, ale planowałem otworzyć filię w innym mieście. Chłopak ten mógł pracować również zdalnie, dlatego uznałem, że zatrudnienie tego chłopaka na stałe będzie dla mnie zdecydowanie korzystne. Miałem świadomość jakie były stawki na takim stanowisku, ale doceniałem tego pracownika, ponieważ radził sobie sam z każdym problemem. Kiedy powoli kończył mu się staż w mojej firmie, to zaprosiłem go na rozmowę. Zaoferowałem  mu stanowisko w mojej firmie. Póki co miał pracować sam, ale firma się rozwijała i z czasem zapewne pojawi się szansa na stanowisko kierownicze. Moja propozycja spodobała się stażyście, który od razu się zgodził na pracę w mojej firmie. Ucieszyłem się, ponieważ miałem specjalistę na miejscu i nie musiałem obawiać się o żadne awarie w firmie. 

Nowa filia powstała w Bydgoszczy, ponieważ miasto to dawało mi największe perspektywy a ja, jak każdy przedsiębiorca, byłem nastawiony na zyski. Znałem dobrze okolicę, ponieważ miałem w tym mieście rodzinę i dzięki temu z załatwieniem wszelkich spraw szło mi sprawnie.