Zaawansowany monitoring internetowy

Monitoring stacjonarny był bardzo dobrą metodą zabezpieczenia większości obiektów, aczkolwiek coraz częściej stawał się dość niewygodny. Niektóre obiekty wymagały stałego nadzoru, co wiązało się z koniecznością zatrudnienia operatorów, którzy dozorowali by owy obiekt przez całą dobę. Z tego powodu, monitoring internetowy bywał bardzo atrakcyjną opcją.

Nowoczesny system monitoringu internetowego

monitoring ip w KrakowieMonitoring ip, czy też monitoring internetowy działał poprzez podłączenie urządzeń systemu monitorowania, zainstalowanych na danym obiekcie do łącza internetowego, obsługiwanego przez stację monitorowania. Nasza stacja, obsługująca monitoring ip w Krakowie miała kilkanaście takich obiektów pod stałym dozorem, a ogromnym plusem takiego rozwiązania był fakt, iż jeden operator mógł bez większego trudu monitorować dwa lub więcej obiektów jednocześnie, zwłaszcza jeśli nie były to obiekty o dużym natężeniu ruchu. W przypadku zastosowania dobrego łącza internetowego, oraz wysokiej jakości kamer, przeznaczonych właśnie do użytku z monitoringiem internetowym, odbierany obraz był tak samo dobrej jakości jak obraz zapisywany na stacjonarnych urządzeniach monitorowania. Przede wszystkim, użycie monitoringu ip wiązało się dla wielu osób z dużymi oszczędnościami, gdyż nie wymagał on obecności fizycznego operatora na monitorowanym obiekcie.

Nie było również potrzeby użycia większości urządzeń, gdyż rejestrator zapisujący obraz z obiektu znajdował się w stacji monitorowania, choć wiele osób używało również rejestratorów obiektowych, w celu łatwiejszego dostępu do nagranego materiału. Zastosowanie takiego monitoringu skracało również czas reakcji grupy interwencyjnej, gdyż w wypadku jakiegokolwiek zdarzenia, operator mógł natychmiast powiadomić o nim pracowników.