Wynajem samochodu na wyjazd zagraniczny

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów oferują wyjazd wypożyczonym samochodem poza obszarem kraju. Dlatego na początku w pierwszym kroku powinniśmy dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni samochodów, w której chcemy wynająć pojazd. Będą tam zapisane wszystkie szczegółowe warunki użytkowania samochodu.

Kiedy możemy wyjechać wynajętym samochodem za granicę?

wypożyczalnia aut radomZanim zdecydujemy się wyjechać samochodem wynajętym z wypożyczalni za granicę, to najpierw powinniśmy otrzymać oficjalną zgodę od przedstawiciela firmy, który udostępnia nam samochód. Czasami wyjazd zagraniczny będzie musiał być objęty dodatkową opłatą, która uwzględnia już ponad normatywny przebieg kilometrów. Musimy również podpisać odpowiednią deklarację, że będziemy wyjeżdżać samochodem tylko na terenie Unii Europejskiej. W regulaminie będziemy mieli również zapisane informacje dotyczące tego, gdzie nie możemy wyjeżdżać samochodem, który chcemy wynająć. Dobrze jest również na wyjazd zagraniczny dodatkowo zakupić jeszcze kilka rodzai ubezpieczenie od kradzieży albo od wypadków. Musimy również posiadać odpowiednie dokumenty, które wymaga wypożyczalnia aut Radom to miasto, gdzie będziemy mogli wynająć samochód po okazaniu prawa jazdy oraz dowodu osobistego, a także karty debetowej lub zarejestrowanej firmy. Zazwyczaj również wypożyczalnia samochodów wymaga od nas tego, abyśmy uiścili przy wynajmie samochodu kaucję zwrotną.

Dlaczego warto jest korzystać z wypożyczalni samochodów? Wypożyczalnie samochodów w dzisiejszych czasach posiadają już bardzo atrakcyjnie cennik nawet dla klientów indywidualnych. Możemy więcej wypożyczyć dobre samochody nawet już za 50 zł dziennie a luksusowe pojazdy wiążą się z cenami zaczynającymi się od 200 zł, do nawet 800 zł za limuzynę.