Wydajne pompy ciepła

W ciągu ostatnich kilkunastu lat pojawiło się wiele ciekawych urządzeń związanych z ogrzewaniem naszych domów. Dziś chciałbym zaprezentować i w skrócie przedstawić zasadę działania ciekawego rozwiązania jakim jest pompa ciepła. Urządzenie to pojawiło się w powszechnym użyciu stosunkowo niedawno ale szybko zyskało duże grono entuzjastów. 

Sprawdzona domowa pompa ciepła 

pompy ciepła słupskZasada działania urządzenia jakim jest pompa ciepła nie różni się prawie niczym od funkcjonowania lodówki. W przypadku jednego jak i drugiego urządzenia chodzi o pompowanie ciepłego powietrza w miejsce gdzie obecnie temperatura powietrza jest niższa. Zauważmy, że w lodówkach z tyłu mamy panel, który jest zawsze ciepły. Ciepło to pochodzi po prostu z wnętrza lodówki bowiem zostało z niego wypompowane i jest odprowadzane do pomieszczenia przez wężownice. W przypadku pomp ciepła jest dokładnie tak samo. Na pewnej głębokości w ziemi temperatura jest zawsze dodatnia. Właśnie na tym bazują wspomniane pompy, które zajmują się pozyskiwaniem ciepła z otoczenia i wtłaczanie go do wnętrza naszych domów. Jeśli chodzi o pompy ciepła Słupsk jest miastem, w którym ostatnio wiele słyszy się o zainteresowaniu tą technologią. To samo zjawisko pojawia się w innych miastach. W pompach ciepła ciekawe jest to, że aż 75% energii pochodzi wprost z natury. Z naszej strony musimy zadbać o pozostałe 25%. Ta część to energia elektryczna, która jest potrzebna do zasilania pompy. 

Ogólnie rzecz biorąc pompy ciepła idealnie sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego. Nowoczesne technologie pozwalają również na podłączanie pomp ciepła do instalacji odpowiedzialnej za podgrzewanie wody w naszych bojlerach. Korzystając z takich urządzeń możemy naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.