Tanie ozonowanie pomieszczeń

Jest wiele skutecznych metod dezynfekcyjnych, jednak nie każda z nich nadaje się do stosowania w pomieszczeniach. Natomiast tą, która w tym przypadku sprawdza się najlepiej jest zdecydowanie ozonowanie, ponieważ jest szybka i bezproblemowa.

Warszawscy specjaliści od ozonowania pomieszczeń użytkowych

ozonowanie pomieszczeń warszawaOzon jest bezbarwnym gazem, który występuje naturalnie w ziemskiej atmosferze. Wykazuje silne właściwości utleniające, dzięki czemu jest predysponowany do zwalczania wszelkich mikroorganizmów oraz drobnoustrojów. Z jego pomocą możemy pozbyć się roztoczy, wirusów, bakterii, pleśni, grzybów, alergenów, wolnych rodników, a także cząsteczek smogu. Ponadto, działanie „uboczne” ozonu polega na pozbywaniu się z pomieszczeń i przedmiotów wszelkich nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu tytoniowego, pleśni oraz odorów odzwierzęcych. Zabiegi odkażające z użyciem ozonu są domeną firm dezynsekcyjnych, których w naszym mieście nie brakuje. Zatem jeśli zainteresowało nas ozonowanie pomieszczeń Warszawa jest miastem, gdzie na pewno znajdziemy wykwalifikowanych specjalistów. Niekwestionowaną zaletą tej metody odkażającej jest jej cena, albowiem za ozonowanie średniej wielkości pomieszczenia mieszkalnego nie zapłacimy raczej więcej niż sto-sto pięćdziesiąt złotych. Co ważne, zabieg ten nie wymaga wynoszenia z domu mebli, elektroniki, ani wyprowadzania się na jakiś czas. Bowiem najczęściej trwa nie dłużej niż godzinę, a po jego zakończeniu wystarczy jedynie wietrzyć mieszkanie przez około dwadzieścia minut.

Ozonowanie jest drugim, zaraz po chlorowaniu, najskuteczniejszym sposobem na odkażanie. Przy czym należy wiedzieć, że chlorowanie pomieszczeń mieszkalnych jest niewykonalne ze wysokie prawdopodobieństwo poparzenia dróg oddechowych oparami bardzo toksycznego chloru.