Skuteczne sposoby na objawy menopauzy

Menopauza to szczególny okres w życiu każdej kobiety po pięćdziesiątym roku życia. Klimakterium wiąże się niechybnie z wieloma nieprzyjemnymi objawami, takimi jak chociażby zimne i gorące poty, kołatania serca. Z objawami menopauzy można jednak sobie poradzić.

Jak skutecznie radzić sobie z objawami menopauzy?

skuteczny sposób na menopauzęWiększość kobiet po pięćdziesiątym roku życia przeżywa lub też ma już za sobą objawy menopauzy zwanej inaczej klimakterium. Warto podkreślić z całą mocą, że menopauza nie jest końcem świata. Może jednak być nieco dokuczliwa. Menopauza polega w dużej mierze na zmniejszeniu aktywności gruczołów płciowych, a co za tym idzie, dochodzi do wahania poziomu żeńskich hormonów. Kobiety najczęściej skarżą się na takie objawy jak nadmierna suchość pochwy, nerwowość i zmęczenie. Do tego dochodzą uderzenia gorąca. Miesiączki stają się coraz bardziej nieregularne. Warto podkreślić, że istnieje skuteczny sposób na menopauzę. Lekarze zalecają spożywanie dużej ilości warzy i owoców. Można również sięgać po sprawdzone suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie klimakterium. Lekarze zwracają również uwagę na pozytywny wpływ aktywności fizycznej. Na uderzenia gorąca również jest skuteczny sposób. Wiele kobiet odczuwa znaczącą poprawę w tym zakresie po wypiciu naparów z szałwii oraz mięty. W niektórych przypadkach konieczna okazuje się jednak hormonalna terapia zastępcza. Odpowiednio dobrane leki hormonalne pozwalają zmniejszyć dokuczliwość objawów menopauzy. Należy przyjmować je ściśle zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie brakuje skutecznych sposobów na menopauzę.W aptekach oraz sklepach dostępne są naturalne preparaty zawierające substancje zbliżone do żeńskich hormonów – estrogenu i progesteronu. W okresie menopauzy hormony te ulegają znaczącym wahaniom.