Różne zastosowania pianki w izolacjach natryskowych

 

Nowoczesne izolacje natryskowe, które w naszym kraju znane są stosunkowo krótko, na świecie robią karierę już od kilkudziesięciu lat. W Polsce, zwłaszcza w najbardziej zaludnionych rejonach, można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu izolacji właśnie tą metodą, dlatego nie trzeba się martwić, że trafi się na słabych wykonawców. Konkurencja wymusza nieustannie podnoszenie jakości usług.

Natrysk pianki to wygodny sposób na izolację

fachowe natryskowe izolacje na ŚląskuRóżnorodne pozytywne właściwości pianek sprawiają, że są one chętnie stosowane w różnych miejscach – w domach, fabrykach, magazynach i tak dalej. Są bezpieczne dla zdrowia i obojętne chemiczne, mogą mieć nawet kontakt z żywnością. Nie stanowią dobrego miejsca do rozwoju grzybów i pleśni ani do gnieżdżenia się dla gryzoni. Jedną z ważniejszych cech, poza dobrą izolacją termiczną lub termiczną i przeciwwodną, jest też też wyeliminowanie mostków termicznych. Pianka wielokrotnie zwiększa swoją objętość po nałożeniu, dlatego też doskonale wypełnia wszelkie szczeliny, a sam natrysk izolacji przebiega szybko, o wiele szybciej niż przy stosowaniu innych materiałów. Na przykład fachowe natryskowe izolacje na Śląsku, wykonywane przez dwie osoby, to około 250 m2 izolacji dziennie, podczas gdy w takim samym czasie można ułożyć zaledwie 50 m2 wełny mineralnej. Jest to nie tylko bardzo szybkie rozwiązanie, ale też wygodne, dlatego chętnie stosuje się je przy ocieplaniu ogromnych pomieszczeń, takich jak hale albo magazyny, gdzie inne ocieplenie stanowiłoby większy problem.

Izolacje natryskowe można z powodzenie stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, od dachów i poddaszy, przez ścianki działowe, aż po fundamenty. Jest wszechstronna, bardzo trwała i zapewnia świetną izolację. Jeśli do jej nakładania wybierzemy sprawdzoną firmę, można mieć pewność, że izolacja nie straci swoich właściwości i będzie odpowiednio szczelna.