Rodzaje traków taśmowych

 

Zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, zajmujących się cięciem i dystrybucją drewna, niezbędne będzie użycie specjalnych urządzeń, optymalizujących ich pracę. Firmy, oferujące takie urządzenia, coraz to bardziej poszerzają swoją ofertę. Jednym z takich urządzeń oferowanych przez producentów, w specjalnych sklepach, są traki taśmowe.

Zastosowanie traków taśmowych w tartakach

traki taśmowe producentNajczęściej z tego urządzenia korzystają właśnie tartaki, czyli zakłady zajmujące się obrabianiem i późniejszą dystrybucją drewna. Takie urządzenie można nabyć, dopasowując ich moc działania do swoich wymogów. Zależnie od tego, ile dany tartak przerabia drewna, jak i jakiego rodzaju jest to drewno, będzie potrzebował różnych traków taśmowych. Tną one drewno, korzystając z automatycznego przesuwania się piły, zasilanej przez moc silnika. Na takim traku umieszczone może zostać całe drzewo, które następnie cięte jest na tyle kawałków i w takich odstępach, jakie zostały przez nas uprzednio zaprogramowane na panelu traka. W odróżnieniu od ręcznego cięcia, użycie automatycznego rzeźbienia zapewnia precyzję cięcia. Jest to szczególnie ważne, gdy zależy nam na zachowaniu struktury drewna w idealnym stanie, gdy posłużyć ma zostać później do wykonania paneli. Wśród dostępnych producentów takich urządzeń, jak traki taśmowe producent który gwarantuje odpowiednią jakość i różne moduły, zdaje się być najlepszym wyborem. Przed zakupem traku warto poradzić się profesjonalnego producenta. Traki z reguły są mobilnymi urządzeniami, które podłączać można poprzez zamontowany z przodu zaczep.

Traki taśmowe wybiera się w zależności od tego, ile areałów drewna, i jakiego typu, przerabia dany tartak. Te największe i napędzane najsilniejszym silnikiem urządzenia, dedykowane są tym największych tartakom, te słabiej działające zaś wykorzystuje się w mniejszych firmach.