Trudno sobie wyobrazić całodzienny pobyt w gorącym biurze lub hali produkcyjnej. Jak zrobić komfortowo zakupy w sklepie i uciekać w lecie potem, a w zimie marznąć na kość. Wreszcie gdzie uciec w gorący letni dzień jak nie do klimatyzowanej kawiarni czy restauracji. Urządzenia klimatyzacyjne dają nam szansę na regulację temperatury w pomieszczeniach oraz na oddychanie czystszym powietrzem.
Filtry sercem urządzeń klimatyzacyjnych
Normy europejskie i polskie przewidziane do utrzymania czystości pomieszczeń są bardzo wysokie. Są one odmienne dla poszczególnych grup lokali użyteczności publicznej. Dla szpitali są bardzo wysokie dla hoteli, centrów handlowych niższe. Produkcja filtrów ściśle współgra z założonymi normami i takie filtry spotkamy na rynku w bardzo szerokiej gamie. Do klimatyzacji używane są filtry kieszeniowe, kompaktowe, kasetowe, plisowane. Są one wykonane z włókniny polipropylenowych i poliestrowych. Można je wzbogacać wkładami z węgla aktywowanego i włókna szklanego. Mogą one spełniać rolę filtrów wstępnego oczyszczania lub występować jako filtry absolutne. Wkłady materii filtrującej są umieszczone na ramkach z różnych blach i tworzyw sztucznych lub w kasetach. Filtry do klimatyzacji pozwalają nam oddychać powietrzem bez zapyleń. Często są to filtry zatrzymujące alergeny i drobnoustroje przy zastosowaniu odpowiednich wkładów. Filtry wykonane są z materiałów całkowicie niepalnych i wodoodpornych.
Wraz z nadejściem lata ruszy fala osób szukających odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na moc silnika i na uzyskiwane temperatury. Należy się zapoznać z klasą zastosowanego filtra. Dowiemy się w jakim lokalu można dany klimatyzator zastosować oraz czy ma jakieś dodatkowe funkcje oczyszczania. Na szczęście wybór jest ogromny, a w wielu urządzeniach filtry możemy dopasować samodzielnie już po zakupie klimatyzatora.