Robocze buty do pracy na mokrym terenie

Jednym z największych mankamentów obuwia roboczego jest ich przemakalność. Zdarza się iż najlepsze i najtrwalsze buty do pracy nie nadają się do wykonywania zadań na zewnątrz, gdyż przepuszczają wodę dość łatwo. Podobnie, najzwyklejsze gumiaki, które są całkowicie nieprzemakalne nie są najlepszym obuwiem do pracy budowlanej.

Wodoodporne obuwie do pracy

buty wodoszczelne roboczeOd niedawna do użycia weszły buty, które łączą w sobie zalety zwykłego obuwia roboczego, oraz butów gumowych i nieprzemakalnych. Nowe buty wodoszczelne robocze wyglądem przypominają najzwyklejsze obuwie do pracy, aczkolwiek odróżniają się od niego przede wszystkim materiałem z którego są uszyte. Owy materiał nie przepuszcza wody w ogóle, więc pozwala na swobodną pracę w dowolnych warunkach. W pozostałych aspektach owe buty są bardzo podobne do obuwia roboczego ogólnego przeznaczenia, więc pracownicy którzy wyposażani byli w takowe bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych butów. Poziom zapewnianej ochrony jest zależny od rodzaju zastosowanych wkładek. W sprzedaży są bowiem buty zarówno ze stalowymi wkładkami, jak i wariantami z tworzyw sztucznych. Owe buty są nieznacznie droższe od zwykłych butów do pracy, aczkolwiek okazują się być znacznie wygodniejszymi, więc zdarza się iż zastępują zwykłe buty pracownicze niemal całkowicie w wielu załogach budowlanych.

Wodoodporne obuwie robocze najczęściej występuje w wariancie wysokim za kostkę, gdyż taka wysokość buta najlepiej chroni przed możliwością nalania się wody do wewnątrz, aczkolwiek można również dostać niższe buty, przeznaczone do pracy wewnątrz budynków. Są one bardzo łatwo dostępne w każdej dużej hurtowni BHP, sprzedającej wyposażenie pracownicze, i w większości przypadków można je również bezproblemowo zamówić ze sklepów producenta.