Preparaty myjące do samochodów

 

Myjnie samochodowe były bardzo wygodne i szybkie, aczkolwiek bardzo wielu kierowców preferowało myjnie ręczne. W automatycznych myjniach bowiem stosowano zwykle najtańsze preparaty myjące, które nie działały dobrze na lakier samochodowy, mimo dość dobrej skuteczności usuwania zabrudzeń.

Skuteczne preparaty do czyszczenia karoserii

chemia do mycia samochodówNajwięcej kierowców, jednak, wolało osobiście konserwować własne samochody za pomocą wybranych przez siebie preparatów, korzystając z usług myjni tylko wtedy, gdy było to niezbędne. Tacy kierowcy wybierali zazwyczaj najlepsze dostępne preparaty by konserwować swoje pojazdy i utrzymywać je w idealnym stanie. Profesjonalna chemia do mycia samochodów bowiem pomagała nie tylko wyczyścić wszystkie zabrudzenia i osady powstałe podczas jazdy, ale również chroniła lakier przed korozją i dalszymi uszkodzeniami. Preparaty czyszczące do mycia karoserii, usuwające nawet najdrobniejsze zabrudzenia były używane razem z woskiem, który zabezpieczał lakier przed wpływem pogody. Takie połączenie często umożliwiało utrzymanie nawet najbardziej delikatnego lakieru w idealnym, fabrycznym stanie. W zależności od rodzaju używanego preparatu, można było również osiągnąć konkretny efekt wizualny. Niektóre specyfiki zapewniały duży połysk lakieru, utrzymujący się przez bardzo długi czas i takowe były często używane do konserwacji samochodów pokazowych.

Inne preparaty pozostawiały warstwę wodoodporną, dzięki której na samochodzie nie pozostawały drobiny wody, które mogły potem uszkodzić lakier i spowodować matowienie. Najlepsze preparaty były dostępne zazwyczaj w profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych, i mimo że bywały dość kosztowne, to efekt uzyskiwany za ich pomocą był niemożliwy do osiągnięcia tańszymi specyfikami o gorszym składzie.