Pranie wykładzin i wiosenne porządki

Mój dom od pewnego czasu był bardzo brudny. Ostatnio spędzałem bardzo dużo czasu w pracy i nie miałem czasu na inne obowiązki. Mieszkałem sam i ciężko mi było poświęcić czas na porządki.

Zdecydowałem się na pranie wykładzin

pranie wykładzinJednak wraz z nadejściem wiosny dostałem kilka dni wolnego. Mój pokój oraz reszta pomieszczeń były w bardzo złym stanie. Musiałem natychmiast interweniować. Zacząłem od mycia płytek w kuchni i łazience. Wyglądały bardzo nie ciekawie. Wiedziałem, że takie wiosenne porządki trzeba koniecznie przeprowadzić. Zdecydowałem się też na pranie dywanów i pranie wykładzin. Były w złym stanie od miesięcy i wyglądały koszmarnie. Również musiałem zająć się kuchnią. Mój okap wymagał naprawy. Nie działał prawidłowo, a miał jeszcze gwarancję. Stwierdziłem, że warto się nim zająć i jest mi to bardzo potrzebne. Nie chciałem dopuścić wilgoci, ponieważ była szkodliwa dla zdrowia. Czyszczenie dywanów w Warszawie było wykonywane bardzo profesjonalnie i miałem nadzieję, że pozbędę się bakterii. Również coraz większą uwagę zwracałem na roztocza. Moje wiosenne porządki ruszyły pełną parą. Najwięcej problemów miałem przy myciu okien. Nie miałem pojęcia, że ta czynność potrafi być aż tak bardzo męcząca. Musiałem coś z tym zrobić. Zdecydowałem się jeszcze na czyszczenie tapicerki. Mój samochód był w podobnym stanie jak mieszkanie. Kupiłem nawet specjalny płyn z woskiem aby lepiej zadbać o lakier. Moja intensywna praca sprawiała, że nie miałem czasu na sprzątanie.

Nawet pranie tapicerki przyniosło wielką różnice. Po trzech dniach robienia porządków wszystko wróciło do dawnej formy. Nawet okap udało mi się przywrócić do życia. Byłem zadowolony z moich postępów.

Opublikowany w Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *