Praktyczny wózek do roweru

Kiedy rodzi się dziecko, to rodzice najczęściej są już przygotowani na jego przyjście. Mają skompletowaną wyprawkę, wygodny wózek, fotelik i łóżeczko. Na spacer dla niemowlaka najlepsza jest gondola, ale do biegania możemy go zabrać w specjalnej przyczepce.

Jak wygląda wózek do roweru?

wózki do rowerówPrzez pierwsze sześć miesięcy nie należy dziecka wozić na rowerze, bo nie potrafi ono utrzymać stabilnej pozycji. Najwcześniej możemy półrocznego niemowlaka wozić w przyczepce, ale nie każdej, bo musi ona mieć specjalne mocowania na fotelik. Dobre wózki do rowerów posiadają takie zaczepy, więc dziecko może w nich jeździć w pozycji półleżącej. Na rynku znajdziemy wózki, które spełniają funkcję wózka spacerowego, biegowego, lub możemy go doczepić do roweru i jechać z maluchem na przejażdżkę. Ponieważ wózek posiada dobre amortyzatory, to wszelkie wstrząsy są minimalizowane do minimum. Wózek porusza się na trzech kołach, z czego dwa tylne są nieruchowe, a przednie można zdemontować i obracać wokół własnej osi. Jeżeli chcemy jeździć z dzieckiem na rowerze, to przednie koło zamieniamy na dyszel rowerowy, który doczepia się do tylnego koła roweru, a jak chcemy biegać, lub spacerować, to zostawiamy koło. Po złożeniu wózek zajmuje bardzo mało miejsca i można go schować pod łóżkiem, lub w szafie. Możemy z dzieckiem jeździć nawet kiedy złapie nasz deszcz, bo poszycie wózka zostało wykonane z nieprzemakalnego materiału, który doskonale chroni dziecko przed wodą, wiatrem i chłodem. Mocne hamulce zapewniają krótką drogę hamowania.

Dostępne na rynku wózki rowerowe mogą pomieścić jedno, lub dwójkę dzieci. Każde będzie miało oddzielne pasy bezpieczeństwa, którymi je należy zapiąć w siedzisku. Cena dobrego wózka wynosi około półtora tysiąca złotych, ale zawsze możemy kupić używany w niższej cenie.