Polecane kursy i szkolenia

Medycyna to potężna dziedzina wiedzy oparta na latach obserwacji, doświadczeń, badań oraz gromadzenia i segregowania wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Dzięki niej potrafimy poradzić sobie z wieloma schorzeniami i w sposób zauważalny przedłużyć ludzkie życie praz poprawić jego jakość. Swój początek wzięła z medycyny ludowej opartej na naturalnych metodach terapeutycznych.

Tajniki medycyny chińskiej

medycyna chińska kursLudzkie zdrowie to najważniejsze i największe dobro jakie posiadamy. Musimy więc dbać o nie i odpowiednio je pielęgnować. W swoich poczynaniach coraz częściej sięgamy po naturalne metody terapeutyczne. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się medycyna chińska. Jej głównym założeniem jest energia witalna człowieka. Nie opiera się na wiedzy medycznej, lecz na obserwacji, masażach i ćwiczeniach. Umiejętności tego typu może posiąść każdy z nas, wystarczy zagłębić się w temat. Jeśli więc interesuje nas medycyna chińska kurs organizowany przez osoby znające temat może nas wiele nauczyć. Możemy z niego skorzystać w każdym większym mieście. Składa się z części teoretycznej i praktycznej. W czasie jego trwania nauczymy się wnikliwej obserwacji, analizy oraz stawiania właściwych diagnoz. Jednym z jego elementów jest nauka masażu oraz akupunktury. Dobór właściwej diety to również jeden z elementów szkolenia. No i oczywiście szeroko pojęte ziołolecznictwo stanowi ważny element terapii w medycynie chińskiej.

Według medycyny chińskiej zdrowie postrzegane jest jako harmonia pomiędzy organizmem a światem zewnętrznym. Natomiast choroba stanowi dysharmonię. Aby utrzymać zdrowie w dobrym stanie należy nauczyć się wszystko to utrzymywać w równowadze. Kurs medycyny chińskiej pomoże nam w zrozumieniu tych zależności i w poradzeniu sobie z objawami chorobowymi.