Pierwszy trail w kolekcji Krossa

Należy przyznać iż Kross zdecydowanie trafił z pomysłem na wprowadzenie na rynek rodziny rowerów trailowych. Bazą dla modelu Soil 1.0 jest dokładnie ta sama rama co w modelach droższych, wykorzystująca system zawieszenia RVS i możliwość zmiany geometrii przez wymianę specjalnej krzywki mocującej damper. To niezwykle dynamiczny, rozrywkowy rower, który wprost uwielbia zabawę na trasie. Prowadzi się pewnie i precyzyjnie.

Soil 1.0 to współczesny rower trailowy

Kross Soil 1.0Model Soil 1.0 to pomysł firmy Kross na wypróbowanie potencjału nowoczesnych rowerów trailowych w przystępnej cenie. Zupełnie nowy Kross Soil 1.0 to postawienie kroku dalej w kierunku uniwersalności i jeszcze lepszej zabawy na szlaku. W tym modelu zostało połączone rewolucyjne zawieszenie KROSS RVS z większymi kołami 29 cali, dzięki czemu powstał rower idealnie wpisujący się w założenia swojego gatunku. Jest to rower uniwersalny. Znakomicie sprawdza się jako sprzęt do jazdy po trailach i cross country. Dzięki podwójnemu zawieszeniu jazda na nim należy do bardzo komfortowych. Rower ma zgrabną, aluminiową ramę z hydroformowanych rur, z bardzo dużym przekrokiem, co ułatwia manewrowanie w terenie. Rower wyposażono w firmowy system zawieszenia Krossa, czyli RVS – to oczywiście system z wirtualnym punktem obrotu, tym razem tył ma 130 mm skoku.

Podsumowując, rower Kross Soil 1.0 z kolekcji 2020 roku, to jeden z najlepszych rowerów do górskiej jazdy. Kross Soil 1.0 jest to rower męski. Posiada amortyzowaną ramę aluminiową, której kształt, sztywność i niska masa sprawia, że na rowerze jeździ się dynamicznie przy zachowaniu optymalnego komfortu i ergonomicznej pozycji. Zaletami roweru górskiego Kross Soil 1.0, są także: amortyzator powietrzny Rockshox, wysokiej klasy przerzutki, hydrauliczne hamulce tarczowe.