Organizacja czasu zabawy

Czym zająć dziecko, jeśli już wszystko co kupiliśmy zostało dokładnie przetestowane, wybawione i po prostu się znudziło naszemu dziecku? Oczywiście, są zabawki tzw. „ulubione”. To zabawki, których przeważnie nigdy się nie pozbywamy, ponieważ moglibyśmy mieć problemy w uspokojeniu własnego dziecka. Ale jest ich znikoma ilość.

Stare czy nowe zabawki – czym zająć dziecko?

plac zabaw little tikesStarymi zabawkami będzie raczej trudno, a ulubione są przeważnie do spania. Nie ma zatem łatwego wyboru. Chcąc zając dziecko czymkolwiek, kupujemy „jakiekolwiek” zabawki, które potem kurzą się rzucone w kąt raptem po kilku minutach zabawy. Tak więc są to kolejne, wyrzucone pieniądze. A przecież można inaczej zorganizować czas naszych dzieci, zakupując plac zabaw little tikes. Co to takiego? Jest to bardzo precyzyjnie i trwale wykonana zabawka dla dzieci powyżej 3 lat. Może składać się z dwóch zjeżdżalni (jedna szybka, druga powolna dla młodszych dzieci. Szybka zjeżdżalnia jest gładka, a powolna posiada pofalowaną powierzchnię, dzięki czemu dziecko zjeżdża wolniej. Taki plas zabaw ma również wieżyczkę do wspinaczki, oraz tunele, które świetnie rozwijają sprawność fizyczną dziecka. Zrobione są z trwałego tworzywa sztucznego, które nie płowieje na zewnątrz i jest odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne. Plac zabaw jest także trwały i stabilny, gwarantujący bezpieczeństwo zabawy na każdym jej etapie. Konstrukcja takiego placu zabaw jest zróżnicowana i dlatego może się na nim bawić kilkoro dzieci na raz. 

Kupując taki plac zabaw do naszego ogrodu, możemy spokojnie przyglądać się zabawie naszych dzieci. Być może nie jest on tani, jednak jeśli zliczymy kwoty wydane na zabawki „na raz”, dojdziemy do wniosku, że lepiej wydać więcej i na długo, niż wciąż kupować rzeczy nieprzydatne.