Obóz w Anglii, czyli najlepszy sposób na barierę językową

Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest wyjazd do kraju, w którym ludzie posługują się na co dzień tym językiem. Coraz więcej szkół językowych ma swojej ofercie takie wyjazdy. Są to obozy językowe, które odbywają się głównie w okresie wakacyjnym.

Wyjazd do Wielkiej Brytanii na obóz językowy

angielski w angliiNa pewno jest to idealna okazja na doszlifowanie swoich umiejętności językowych. Najczęściej organizowane są wyjazdy do Wielkiej Brytanii, w związku z tym, że język angielski jest najbardziej popularny i nauczany praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Język angielski warto znać – przynajmniej w stopniu komunikatywnym, bo jest to dziś dodatkowy atut na rynku pracy. Pracodawcy zwracają szczególną uwagę na to, czy aplikujący pracownik posługuje się jakimś językiem obcym. Taki angielski w anglii to najlepszy sposób na barierę językową. Niestety wiele osób boryka się z takim problemem i pomimo tego, że język angielski w czytaniu i piśmie nie sprawia im żadnego problemu, to już w mowie ten problem się pojawia. Obozy językowe w Anglii organizowane są tak, by uczestnicy jak najczęściej posługiwali się językiem angielskim. Organizowane są różne wycieczki krajoznawcze z przewodnikami, którzy mówią po angielsku. Dodatkowo na miejscu prowadzone są oczywiście lekcje języka angielskiego i tu również olbrzymi nacisk kładzie się na mówienie w języku obcym.

A to wszystko po to, by nabrać płynności i nie bać się rozmowy po angielsku. Oprócz tego uczestnicy obozu często mają czas wolny, mogą korzystać z angielskich restauracji, sklepów, podejmować rozmowy na ulicach. Głównym zadaniem jest to, by uczestnik obozu językowego nauczył się posługiwać językiem obcym w sytuacjach codziennych za granicą. Uczniowie często dostają różne zadania do wykonania. Lekcje prowadzone są przez native speakerów.