Nadzór instalacji elektrycznej – jak?

Instalacja elektryczna to coś, co warto nadzorować, chociaż nie oszukujmy się – w naszym kraju nasza instalacja jest nadzorowana tylko i wyłącznie przez licznik, który mamy od energetyki. Ale nie wiemy, czy na pewno wszystko się zgadza, czy gdzieś nie ma jakiś uszkodzeń, czy nie ma jakiś problemów.

Instalacje elektryczne przyczyną problemów w Lublinie

instalacje elektryczneDzisiaj, gdy przewody są miedziane nie ma aż takiego zagrożenia jak było dawniej, ponieważ dawniej stosowane były przewody aluminiowe, które pod wpływem przepływu prądu, nagrzania itd. miały zwyczaj się kurczyć. Takie instalacje elektryczne Lublin spowodowały niejedną tragedię. Dlatego tak instalacje elektryczne jak i instalacje przeciwpożarowe powinny być co jakiś czas sprawdzane, żeby w razie jakiejś awarii nie okazało się, że systemy te nie działają, albo żeby po prostu przestały działać. Tak samo jak od czasu do czasu sprawdzamy, czy napędy do bram działają, albo pompa wody w naszej instalacji centralnego ogrzewania. To tylko urządzenia, więc musimy je kontrolować, czy wszystko z nimi ok. Najważniejsze jest to, że urządzenia zawsze psują się w najmniej odpowiednim momencie i to powinniśmy wziąć pod uwagę, kiedy zamierzamy zapomnieć o kontroli urządzeń.

Albo kontrolujemy i jesteśmy spokojni albo nie kontrolujemy i możemy się zdziwić w najmniej odpowiednim momencie, który w najgorszym przypadku (najczęściej instalacji przeciwpożarowych) może być naszym ostatnim momentem. A przecież nikt nie chce tak skończyć. Dlatego mogę zaapelować do wszystkich, żeby sprawdzali i dbali o swoje instalacje ochronne.

Opublikowany w Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *