Jednorazowe talerzyki na przyjęcia

 

Chcąc urządzić przyjęcie dla dziecka mamy do wyboru imprezę w wynajętym lokalu, albo sami ją przygotujemy w domu. W lokalach dostaniemy gotowe potrawy serwowane na porcelanowych talerzykach, natomiast w domu lepiej skorzystać z bardziej praktycznych, jednorazowych talerzy.

Z czego są zrobione jednorazowe talerzyki?

talerze jednorazowe na przyjęciaNa imprezach domowych, w których uczestniczą małe dzieci, dorośli zazwyczaj siedzą przy swoim stole, a dzieci obok, przy małym stoliku z własną zastawą. Dla rodziców wygodne są klasyczne talerze, szklanki, czy sztućce, natomiast dla dzieci lepiej używać tekturowych, lub plastikowych. Talerze jednorazowe na przyjęcia są stworzone głównie z myślą o dzieciach, ponieważ są dla nich bezpieczne. Nie musimy ich myć, ani martwić się, że maluch niechcąco go zrzuci ze stołu. Wyprodukowane one są z ekologicznych materiałów pochodzących z recyklingu, a kolory są nanoszone naturalnymi barwnikami, które mogą być stosowane w kontakcie z żywnością. Dzieci uwielbiają jeść torty, czy ciastka na talerzykach, na których są wydrukowane bohaterowie z ich ulubionych bajek i filmów. Tektura pochodząca z makulatury jest prasowana warstwowo, przez co talerz jest dość twardy i nie pochłania wody jak gąbka. Jednak na rynku znajdziemy także zwykłe białe talerzyki jednorazowe, które mogą nam posłużyć podczas grilla. Na bardziej oficjalne imprezy, możemy zastosować plastikowe, jednokrotnego użytku talerze, które są wykonane z tworzywa PET o dużej wytrzymałości i odporności na wysokie temperatury.

Nie każde przyjęcie musi się kończyć godzinnym zmywaniem naczyń po wszystkich gościach, ponieważ jednorazowa zastawa doskonale się sprawdzi podczas luźnych, rodzinnych spotkań w plenerze, kiedy nie musimy ze sobą nosić ciężkich talerzy. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.