Jaki materac wybrać

Sen to ważny element w życiu człowieka i to od niego w dużej mierze zależy jego kondycja zdrowotna. Przy ciągłym niewysypianiu się i chronicznym stresie organizm nie może w pełni wypocząć, zrelaksować się. W trakcie nocy umysł oczyszcza się i przygotowuje na kolejny dzień. Obliczono, że na sen człowiek przeznacza 1/3 swojego życia, a to bardzo dużo. Warto więc zadbać o ten czas i zainwestować w dobre warunki snu.

Materac z naturalnych tworzyw

Materac kokosowyWybór materaca jest o tyle ważny, że dobrze dobrany, może posłużyć nam przez wiele lat. Oczywiście dochodzi tu też kwestia pielęgnacji i dbania o jego higienę. Przy doborze materaca należy kierować się specyfikacjom osoby, która będzie z niego korzystała, np. wzrost czy waga. Dla indywiduum ze schorzeniami kręgosłupa i posiadającym więcej wymagań, konieczna będzie konsultacja z ortopedą i wspólne ustalenie, który z nich będzie najbardziej odpowiedni. Ceny materacy są uzależnione od surowców, z jakich zostały one wyprodukowane. Te najdroższe to medyczne wersje, wykonane z twardej pianki. Popularnym wyborem dla przeciętnego Polaka jest jednak tańsza, lecz wcale nie gorsza wersja zrobiona z maty kokosowej, czyli materac kokosowy. Jest to połączenie tradycyjnych sprężyn, pianki termoelastycznej i właśnie maty orzechowej. Takie wypełnienie jest dosyć twarde, ale nie pozostawia wgnieceń i z łatwością się odkształca. Posłuży i gwarantuje komfort przez długi czas przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji.

Włókna kokosowe są antyalergiczne, przez co często wybierane dla dzieci, a nawet niemowląt. Rodzice chętnie korzystają z materaca kokosowego, znajdując mu zastosowanie w kołyskach. Wkład jest przewiewny, co gwarantuje higienę wnętrza i zastój bakterii; nie wchłania ich jak inne, sztuczne tworzywa, z których zrobione są materace.