Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym w stolicy

Na świecie istnieje bardzo wiele różnego rodzaju profesji. Niektóre z nich są prostsze i łatwiejsze, podczas gdy przy innych trzeba się nieco bardziej wysilić. Każdy z nas ma inne oczekiwania wobec życia, dlatego każda praca na pewno prędzej czy później znajdzie dla siebie chętnych.

Kariera rzeczoznawcy majątkowego w Warszawie

rzeczoznawca majątkowy - WarszawaJest jeden zawód, który ostatnio zdobył moje zainteresowanie. Postanowiłem sprawdzić jakie wymagania stawia się przed chętnymi na rzeczoznawcę majątkowego. Przyznam, że nie było to zniechęcające – przede wszystkim trzeba było mieć wykształcenie wyższe. Kolejnym warunkiem niezbędnym do tego, by przystąpić do egzaminu są studia podyplomowe z wyceny nieruchomości. Nie było to coś, co byłoby dla mnie nie do przeskoczenia. Uznałem, że spróbuję swoich sił w tej branży. Po ukończeniu studiów podyplomowych czekał mnie egzamin, po którym mogłem zacząć pracę jako rzeczoznawca majątkowy – Warszawa wkrótce miała stać się miejscem, w którym będę zarabiał naprawdę niezłe pieniądze. Egzamin zdałem bardzo dobrze, co świetnie wróżyło mojej przyszłej karierze. Wiedziałem, że nie będzie to droga usłana różami, ale byłem przekonany, że odnajdę się w tym zawodzie. Nie pomyliłem się. Gdy tylko zacząłem wyceniać nieruchomości zrozumiałem, że to właśnie jest to, co chcę w życiu robić. Póki co pracowałem dla kogoś, ale prędzej czy później miałem w planach otwarcie własnego biura, w którym mógłbym na spokojnie pracować na własny rachunek. Zarobki już teraz były świetne – po otwarciu biura na pewno skoczą w górę jeszcze bardziej.

Nie żałowałem nawet przez moment wyboru swojej ścieżki kariery zawodowej. Wiem, że dało się znaleźć sobie coś lżejszego, ale praca którą wykonywałem była dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Do tego dochodziła też wypłata i prestiż – niczego więcej nie było mi trzeba.