Eventy w Krakowie czyli coś co musisz przeżyć

Dumnie wznoszą się nad miastem wieże i dachy królewskiej siedziby. Na wawelskim wzgórzu ponad nurtem Wisły góruje od wieków zamek królewski z katedrą. To właśnie tu legendarny król Krak miał zbudować swój pierwszy ogród.

Eventy w Krakowie są niezapomniane

eventDaleko niesie się dźwięk dzwonu Zygmunta. Najsławniejszy w Polsce dzwon rozbrzmiewa tylko w chwilach szczególnie uroczystych. Dzwonił podczas koronacji królów i ich pogrzebów, bo to właśnie tu polscy królowie byli koronowani i tu znajdują się ich groby. W kryptach katedralnych są również pochowani krakowscy biskupi, kardynałowie, bohaterowie narodowi oraz poeci. Gotycką budowlę otaczają kaplice, w tym sławna kaplica Zygmuntowska, nazywana, perłą renesansu. Zielone rajskie ogrody również tutaj się znajdują. Przeciwieństwem Krakowa jest Nowa Huta. Zaskakuje ona i wywołuje sprzeczne odczucia. Wzorcowe, robotnicze miasto, które miało być według komunistycznych władz przeciwwagą dla konserwatywnego, mieszczańskiego Krakowa, wzniesiono w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku na podstawie planu stanowiącego niemal kopię projektu przestrzennego Wersalu. Tam odbywają się eventy Kraków.Z placu centralnego rozchodzą się szerokie aleje, a pomiędzy nimi stanęły monumentalne, socrealistyczne bloki, zaś w głównej alei wzniesiono dziś nieistniejący pomnik Lenina. Obok miasta powstała ogromna huta stali. Nowa Huta przyciąga coraz liczniejszych turystów, szczególnie zagranicznych, chętnie poznających uroki życia komunistycznych blokowisk. W Krakowie znajdują się też muzea i galerie. Najsłynniejszy obraz w Krakowie to Dama z łasiczką. Arcydzieło Leonardo da Vinci przechowywane jest w muzeum książąt Czartoryskich wraz z ciekawą kolekcją sztuki, eksponowaną w oryginalnych wnętrzach z dziewiętnastego wieku. Inną atrakcję stanowią zbiory dawnej sztuki japońskiej w stylizowanym orientalnie budynku Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej, zaprojektowanym przez światowej sławy japońskiego architekta.

Dla miłośników teatru Kraków jest godnym uwagi miejscem. W zwiedzaniu Krakowa pomogą z pewnością apartamenty na wynajem w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *