Estetyczne i funkcjonalne kominki

Kluczową sprawą związaną z naszymi domami jest to żebyśmy czuli się w nich dobrze i żeby udzielało się to zapraszanym gościom. Czasami wystarczą proste triki i różne akcesoria czy dodatki żeby w naszym mieszkaniu zagościł przyjazny klimat. Jednym z takich dodatków jest kominek, który dodatkowo może pełnić rolę ogrzewania naszego domu.

Kominki wolnostojące do domów

kominek wolnostojącyKażdy z nas lubi spędzać czas przy kominku z książką w ręku i lampką grzanego wina. W ulubionym fotelu przed kominkiem możemy wyciszyć się po całym ciężkim dniu w pracy. Budowa kominka to nie jest bardzo kosztowna inwestycja. W zasadzie każdy posiadacz domu może pozwolić sobie na budowę tego fantastycznego obiektu. Jednym z polecanych jest kominek wolnostojący. Jego umieszczenie w naszym domu jest o tyle łatwe, że nie wiąże się z obudowaniem go ozdobnymi kamieniami ponieważ taki kominek po prostu sam w sobie jest już w pełni funkcjonalnym urządzeniem. Kominki tego typu spotkać możemy również pod inną nazwą. Bardzo często są one określane jako kozy. Pochodzenie tej nazwy jest nieokreślone ale nazwa ta jest jednak dość często używana. Bardzo ciekawą opcją jaką stosują miliony ludzi na całym świecie jest podłączenie kominka do instalacji centralnego ogrzewania. Stosuje się w tym celu specjalną wężownicę zwaną potocznie podkową. Otacza ona palenisko i wewnątrz niej przepływa woda, która jest podgrzewana przez ogień z kominka. Dzięki temu nasz kominek może zwiększać zasięg swojego działania.

Ciepło emitowane z kominka jest bardzo przyjemne dla otoczenia oraz wprowadza swoistą atmosferę w naszym salonie. Najczęstszym materiałem opałowym stosowanym w kominkach wolnostojących czy też obudowanych jest drewno. Niemniej jednak coraz częściej stosuje się też brykiet drzewny, który produkowany jest z prasowanych drzewnych wiórów.  

Opublikowany w Dom