Czy oklejenie samochodu jest drogie?

Wielu kierowców, którzy zastanawiają się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój samochód przed powstawaniem rys bierze pod uwagę zainwestowanie w specjalne folie ochronne. Jest to stosunkowo droga usługa, jednak obecnie stanowi najskuteczniejsze zabezpieczenie na rynku. W zależności od tego, czy decydują się na oklejenie całego samochodu, czy też jedynie elementów najbardziej narażonych na uszkodzenia koszty różnić się mogą znacząco.

Koszty usługi oklejania samochodu

oklejanie samochodów cenaNa rynku dostępnych jest wiele usług dotyczących zabezpieczania samochodu przed zarysowaniami. Do najskuteczniejszych z nich zalicza się stosowanie specjalnych naklejek. Jeżeli chodzi o takie oklejanie samochodów cena różnić może się w zależności od modelu pojazdu, tego, czy przed oklejaniem wykonać należy dodatkowe prace, a także czy oklejana będzie cała karoseria, czy jedynie niewielkie elementy. Najprostsze oklejanie części narażonych na największe uszkodzenia, takich jak lusterka reflektory oraz zderzaki zazwyczaj kosztuje od kilkuset złotych wzwyż. Jeżeli jednak chodzi o oklejanie całej karoserii, ceny te wzrosnąć mogą nawet do kilku tysięcy. W takim wypadku Wszystko zależy od tego, czy wcześniej lakier trzeba było wypolerować lub pozbyć się wgnieceń. Cześć ostatecznych kosztów usługi stanowi koszt robocizny. Może on być stosunkowo wysoki ze względu na to, że wymaga dużego doświadczenia i dokładności. Wiele osób zastanawia się także nad samodzielnym wykonaniem oklejania, jednak efekt może nie być tak zadowalający.

Zabezpieczanie samochodów za pomocą specjalistycznej folii naklejonej na karoserię jest coraz popularniejszym zabiegiem. Jego koszty mogą sięgać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Ostateczna cena wahać się będzie w zależności od tego, czy wykonane musiał być dodatkowe prace, a także czy oklejony został cały lakier, czy tylko elementy narażone na uszkodzenie.