Co wyróżnia rękawice strażacką?

Człowiek już dawno zaczął sobie zdawać sprawę z tego, że pewne ograniczenia będzie w stanie pokonać dopiero wtedy, jeżeli zacznie korzystać z nowoczesnych materiałów, które wykazują pewne bardzo konkretne właściwości. Właśnie w ten sposób wyglądał proces powstawania rękawic strażackich, które są przecież dzisiaj powszechnie używane przez te służby.

Przyjrzyjmy się uważnie rękawicom strażackim

rękawice strażackieSamo słowo rękawica znane jest praktycznie każdemu, bo korzystał z niej chyba każdy człowiek, który miał okazję wykonywać jakieś czynności, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia lub uszkodzenia skóry dłoni, ponieważ rękawice z definicji bardzo dobrze chronią właśnie tę część ciała. Rękawice strażackie są jednak wyjątkowe, bo stworzone do pracy w jeszcze bardziej nietypowych i nieprzyjaznych jednocześnie warunkach. Dość logiczne jest to, że takie rękawice podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe elementy stroju zawodowego lub ochotniczego strażaka są odporne na działanie wysokiej temperatury, bo przecież strażak nigdy nie może zostać poparzony podczas wykonywania swoich obowiązków i udzielenia pomocy drugiemu człowiekowi. Ogniotrwałość to jednak niejedyna zaleta. Zostały one bowiem wykonane w taki sposób, że człowiek ma dokładnie taki sam zakres ruchów, jakimi dysponowałby, gdyby nie nosił żadnego stroju ochronnego.

Przecież takie rękawice nigdy nie powinny zmniejszać skuteczności człowieka, który je nosi. Oczywiście takie rękawice pod żadnym pozorem nie mogą wywoływać, chociażby najmniejszego dyskomfortu, ale jednocześnie wszystko zrobione w taki sposób, że taka rękawica z całą pewnością nie zsunie się samoczynnie z dłoni, bo to przecież mogłoby stanowić duże zagrożenie dla użytkownika. W rękawicach strażackich jest bardzo wygodnie.