Buty do jazdy konnej

 

Każdy sport przynosi korzyści zdrowotne. Aktywność fizyczna powinna być dostosowana do umiejętności, zdrowia, kondycji oraz wolnego czasu danej osoby. Szereg różnych dyscyplin sportowych pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. Jazda konna jest wymagającym sportem. Wymaga dużo cierpliwości oraz zaangażowania. Konie to zwierzęta, które cechuje duża inteligencja, szybko się uczą, zapamiętują komendy i chętnie współpracują z jeźdźcem. Konie należy odpowiednio żywić i pielęgnować, żeby były silne a ich sierść lśniąca i zadbana.

Polecane oficerki jeździeckie

oficerki jeździeckiePodczas treningów ważny jest komfort jeźdźca, ale również konia. Zarówno człowiek jak i zwierzę muszą czuć się bezpiecznie. Treningi powinny odbywać się w ciszy i spokoju, dlatego że koń jest niezwykle płochliwym zwierzęciem i łatwo go wystraszyć. Jazda konna wymaga również odpowiedniego sprzętu. Jeździec powinien być zabezpieczony, żeby w razie upadku nie zrobić sobie krzywdy i nie narazić swojego zdrowia. Przede wszystkim, dla osób trenujących jazdę konną niezbędne są kaski jeździeckie, które chronią głowę w razie upadku.  Poza tym jeździec powinien być wyposażony w odpowiednie oficerki jeździeckie i spodnie, a czasami nawet ochronną kamizelkę, która sprawdzi się szczególnie przy skakaniu przez przeszkody lub podczas wyścigów konnych. Odpowiednio dobrany sprzęt dla jeźdźca zapewni mu pełny komfort podczas jazdy i nie skrępuje ruchów.

Można jeździć konno rekreacyjnie lub zawodowo. Każdy miłośnik tych zwierząt może zapisać się do szkółki jeździeckiej, w której pod bacznym okiem instruktora jazdy będzie odbywał treningi. Częstotliwość treningów jest dowolna dla osób, które traktują jazdę konno jedynie jako rozrywkę, osoby które chcą uprawiać ten sport zawodowo muszą odwiedzać ujeżdżalnię częściej.