Badania, o których trzeba pomyśleć przed inwestycją

 

Niektórzy z nas mogą znać ten ekscytujący moment, w którym postanawiają zainwestować swoje pieniądze w budowę wymarzonego domu. Jest to z pewnością szczególny czas, który wymaga celebracji, ale również poważny wydatek, który musi być robiony z głową i bez oszczędzania na koniecznych badaniach, które miałyby wykazać, czy wykonana konstrukcja będzie w danym miejscu bezpieczna i jak powinna zostać wykonana.

Co zyskam dzięki badaniom geologicznym?

badania geologiczneJedną z głównych czynności, jakie powinniśmy podjąć przed decyzją o budowie naszego domu, będą z pewnością badania geologiczne, które określą nam, czy grunt, na którym rozpoczynamy prace w ogóle nadaje się pod zabudowę. Jest to konieczne z wielu względów, najpoważniejszą konsekwencją, na jaką możemy być narażeni przez ominięcie tego kroku będzie możliwość osuwania się terenu, a co za tym idzie – konieczność drogiego remontu, o wiele droższego niż usługa profesjonalnego geologa. Ponadto konieczność wynajęcia odpowiednio wykwalifikowanej osoby jest określona przez polskie prawo – jeżeli więc wolimy zaoszczędzić sobie problemów powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo i skorzystać z odpowiednich badań. Pozwolą one określić stan nawierzchni, na której chcemy postawić nasz budynek, specjalista podpowie ponadto wykorzystanie odpowiednich technik i wykonanie potrzebnych czynności, które miałyby umożliwić nam zbudowanie swojego domu.

Nie powinniśmy oszczędzać na tak ważnych aspektach prac. Budowa domu jest na tyle drogą inwestycją, że wynagrodzenie dla geologa będzie jedynie niewielką częścią wszystkich kosztów. Jeżeli więc chcemy, by nasz dom służył nam bez problemu jak najdłużej, powinniśmy wykonać odpowiednie badania, które to umożliwią. Ponadto porada, którą możemy zyskać może znacznie przysłużyć się komfortowi życia w takim domu.